Niedawno rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Pora roku, która części z nas kojarzy się ze skracającym się dniem, szarością i deszczem. Jednak jesień ma dwojaką naturę.

To także drzewa mieniące się wszystkimi kolorami żółci, pomarańczy, czerwieni, brązu oraz zieleni.

Jeśli jesteś z tych osób, którym polska złota jesień kojarzy się nie z szarością, a z feerią barw i myślisz o wymianie starych drzwi zewnętrznych na nowe, koniecznie zapoznaj się z najnowszymi, zdecydowanie kolorowymi, trendami w branży stolarki otworowej.

W zeszłym roku prym na rynku zewnętrznej stolarki drzwiowej wiodły uniwersalne kolory takie jak odcienie brązów czy popularny antracyt.

Pasują one do najczęściej wybieranych kolorów okien, dachów albo rynien.

Jednak w tym roku tracą na popularności na rzecz wejścia we wszystkich kolorach świata.

Klienci coraz częściej decydują się na drzwi zewnętrzne kolorowe: w odcieniach soczystej czerwieni, butelkowej zieleni czy kobaltu.

Zakochaliśmy się w kolorowych drzwiach zewnętrznych, które dodają elewacji naszych domów odrobiny ekstrawagancji i przyciągają wzrok przechodniów i sąsiadów.

Popularnością cieszą się pastelowe kolory lazurowe (z widocznym rysunkiem drewna), wprowadzone przez CAL na rynek pod koniec 2019 roku. Jeżeli marzą Ci się jeszcze bardziej nieszablonowe, wyróżniające się drzwi, postaw na wyraziste kolory kryjące RAL i sprawdź naszą najnowszą kolekcję drzwi zewnętrznych Kolora.