Wybór stolarki okiennej do naszego domu to decyzja, którą podejmujemy z nadzieją, że będzie nam służyć przez długi czas. Aby tak się stało, musimy zakupić okna, które będą trwałe, ciepłe i atrakcyjne wizualnie. Oprócz najpopularniejszych modeli drewnianych i PCV, możemy jeszcze rozważyć zastosowanie okien aluminiowych. Jakie są zalety tych materiałów i czym się charakteryzują?

Stolarka okienna z aluminium stosowana jest głównie w budynkach użyteczności publicznej, w budownictwie mieszkaniowym nie jest już tak popularna. Jednak zwrócenie na nią uwagi jest warte zachodu – posiada ona szereg cech, które mogą wpłynąć na decyzję o wyborze tego rodzaju okien.

Aluminiowe ramy w przeciwieństwie do ram z PCV i drewna są bardziej trwałe i niepodatne na zmiany temperatury.

Ze względu na swoją lekkość i trwałość, aluminiowe ramy są bardziej odporne na uszkodzenia niż ramy z PCV i drewna, a ich rozmiar nie ulega zmianie. Z kolei plastyczność i formowalność aluminium pozwala na tworzenie szerokiej gamy kształtów i rozmiarów okien, np. trapezów. Ze względu na tę właściwość profile okienne są węższe, dzięki czemu okna smukłe i z dużymi szybami wydają się wizualnie większe i bardziej smukłe. Również okna o wąskich profilach wyglądają na większe niż są. Ponadto w ramy aluminiowe mogą być wkomponowane wyjątkowo duże i ciężkie przeszklenia.

Aluminiowe ramy

Anodowanie lub malowanie proszkowe chroni takie okna przed korozją.

W przypadku anodowania możemy wybrać dowolny kolor wykończenia profili. Ponadto okna aluminiowe są doskonałym izolatorem termicznym, a do ich budowy wykorzystuje się najnowocześniejsze materiały termoizolacyjne. Również pielęgnacja jest prosta, gdyż nie wymagają one żadnej konserwacji, a elementy metalowe niemal w 100% nadają się do recyklingu.

Aby Twój dom był bezpieczny, stosujemy wysokiej jakości okna aluminiowe z uszczelkami EPDM.
Systemy te zapewniają szczelne zamknięcie, które zapobiega przenikaniu szkodliwych substancji i wilgoci.
Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać odpowiednie okno do Twojego domu!