Technologia wytwarzania drzwi różni się w zależności od rodzaju i konstrukcji drzwi, ale można wyodrębnić pewien główny, niezmienny proces.

Dłużyce, które przyjeżdżają do nas do firmy trafiają najpierw do hali traków, gdzie są rozcinane (przetarte) na konkretne sortymenty.

Następnie jest bardzo ważny proces, a mianowicie suszenie w suszarniach. Wysuszone do odpowiedniej wilgotności i wysezonowane drewno trafia na halę, gdzie powstaje klejonka.

Z połączenia klejonki, oklein, obłogów i innych materiałów tworzone są konkretne półwyroby do danej konstrukcji drzwi. Następnym procesem jest łączenie i obróbka mechaniczna półwyrobów, z których powstają dedykowane dla danego Klienta drzwi.

Przeczytaj: Nowoczesne drzwi zewnętrzne w Lublinie

Ostatnim procesem jest uszlachetnianie powierzchni, szklenie, okuwanie i końcowa kontrola jakości każdej sztuki przed spakowaniem i wysyłką do Klienta.

Jest to bardzo uproszczony schemat, który będzie wyglądał inaczej w zależności czy jest to technologia dla drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz dla konkretnego modelu, wymagań wizualnych Klienta i wyposażenia, które nabywca sobie wybrał.

Kolekcja drzwi Alutherm

Źle wysuszone lub niewysezonowane drewno jest podatne na zmiany wilgotności, w wyniku których może ulec odkształceniu.

Wilgotność równoważna drewna zależna jest od warunków, w jakich będzie ono potem użytkowane.

Dla stolarki zewnętrznej jest to około 12-14 %. Jeśli drewno będzie zbyt słabo lub zbyt mocno wysuszone to pod wpływem zmiany wilgotności ulegnie wypaczeniu, a tego chcemy uniknąć.

Zdecydowanie ostatni proces, czyli szklenie i lakierowanie.

W CAL duża część operacji na tym etapie jest przeprowadzana ręcznie przez doświadczonych stolarzy, aby zapewnić jak najwyższą jakość wykończenia. Można mieć świetny konstrukcyjnie produkt, ale Klient finalny ocenia drzwi najpierw wizualnie i jeśli znajdzie jakąś niedoskonałość to możemy być pewni reklamacji. Dlatego przykładamy bardzo dużą uwagę do perfekcyjnego wykończenia naszych drzwi.

Bardzo ważna jest znajomość materiału, jakim jest drewno i technologii jego przetwarzania.

Dlatego w CAL większość pracowników to doświadczeni stolarze i technolodzy drewna.

Zobacz koniecznie: Drzwi zewnętrzne CAL – Kolekcja ALUTHERM

Odpowiednia technologia wytwarzania drzwi oraz ich właściwe użytkowanie całkowicie eliminują zarówno możliwość wypaczenia, jak i korozji biologicznej. W rezultacie tak ważne jest prawidłowe wysuszenie, wysezonowanie i zabezpieczenie drewna poprzez proces impregnowania i lakierowania. Dodatkowo w CAL stosujemy drewno klejone, dzięki czemu jeszcze bardziej zmniejszamy możliwość ewentualnych odkształceń. Nietrwałość drewna i jego duża podatność na wypaczenie to powtarzany od lat mit.

Rycerska kolekcja drzwi CAL