Rolety podtynkowe UPK 90

Mirola logo firmowe

Rolety podtynkowe UPK 90 mogą być stosowane podczas budowy, w trakcie modernizacji budynku (przed ociepleniem) lub przy wymianie okien.

Wymagają jednak przygotowania odpowiednich wnęk w nadprożu na kasetę rolety.

Kaseta, pancerz oraz prowadnice rolety wykonane są z lakierowanych profili aluminiowych.

System ten zapewnia najwyższy poziom estetyki gdyż kaseta rolety staje się niewidoczna od zewnątrz i zostaje wkomponowana w fasadę budynku.

Z zewnątrz widoczna jest uchylna dolna ścianka kasety, umożliwiająca dogodny dostęp przy konserwacji rolety.

Dzięki zabudowie kasety i prowadnic system zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa a jego niepodważalne walory estetyczne powodują, że jest to jeden z najczęściej wybieranych systemów rolet.

 1. Pokrywa górna
 2. Pokrywa boczna
 3. Pokrywa rewizyjna
 4. Profil podtrzymujący z nośnikiem tynku 15mm
 5. Wał napędowy z osprzętem
 6. Pancerz rolety
 7. Listwa dolna pancerza rolety
 8. Siatka moskitiery
 9. Listwa dolna moskitiery
 10. Ślizg pancerza
 11. Prowadnica HTF z moskitierą
 • Możliwość zastosowania zintegrowanej moskitiery rolowanej z siatką umieszczoną w kasecie rolety za pancerzem (patrząc od wewnątrz).

Sposób montażu rolety UPK 90 – kaseta mocowana jest na wysokości nadproża okna pod tynkiem, która została zaprojektowana w taki sposób, aby jej czołowa część, wyposażona w nośnik tynku, mogła zostać zasłonięta izolacją i otynkowana.

Boki kasety przystosowane są do pokrycia tynkiem z obu stron.

Montaż rolet tego systemu nie powoduje utraty współczynnika przenikalności termicznej.

Dzięki zabezpieczeniom antywłamaniowym oraz mocnym pancerzom rolety zdecydowanie utrudniają włamanie i chronią przed wandalizmem.
Wysokiej jakości materiały chronią przed nadmiernym nagrzewaniem i zewnętrznymi hałasami, gwarantują pełną dyskrecję i prywatność, dają poczucie intymności tworząc przyjemną atmosferę.
Pianka termoizolacyjna wypełniająca pancerz w połączeniu z warstwą powietrza powstałą pomiędzy opuszczoną roletą i oknem skutecznie chroni przed stratami ciepła w zimie a latem zapewnia przyjemny chłód wewnątrz pomieszczeń.
Wszystkie elementy rolety, w tym elektryczne napędy i automatyka, posiadają gwarancję nawet do 60 miesięcy, dlatego nie trzeba się martwić o naprawy i wymianę części. Ponadto chronią okna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przedłużając ich żywotność.
Rolety są doskonale dobrane i dopasowane do najbardziej wyszukanych potrzeb, gdyż ich produkcja odbywa się na indywidualne zamówienie, po dokonaniu obmiarów i oględzin obiektu.
Dostępne napędy ręczne i elektryczne, zdalne sterowanie z programowaniem czasowym, automatyka zmierzchowa oraz wiatrowa i słoneczna powodują, iż użytkowanie rolet jest lekkie, łatwe i wygodne.
Szeroka paleta standardowych kolorów oraz oklein drewnopodobnych, a także możliwość lakierowania proszkowego wg kolorystyki RAL pozwala dopasować kolor rolety do indywidualnych wymagań i doskonale wkomponować ją w każdą elewację.
Ponad 25 letnie doświadczenie firmy w zakresie produkcji i montażu rolet, to gwarancja fachowego doradztwa dla naszych klientów.

Zobacz nasze realizacje:

2020-11-24T20:23:24+01:00
Przejdź do góry