Firma WIŚNIOWSKI ponownie znalazła się w gronie stu największych polskich producentów budowlanych. Przychody ze sprzedaży za rok 2020 przekroczyły poziom 746 mln zł, co dało 30. miejsce i awans o cztery pozycje.

Firma WIŚNIOWSKI pozytywnie ocenia mijający rok. Ostatnie, pandemiczne miesiące stanowiły ogromne wyzwanie dla firm produkcyjnych.

Globalna gospodarka była wielokrotnie zamrażana i odmrażana, pojawiały się problemy z dostępnością surowców i ich drastycznie rosnącymi cenami – podsumowuje Maciej Ryś, Wiceprezes Zarządu firmy WIŚNIOWSKI. – Z drugiej strony wykorzystaliśmy ten czas na realizację ważnych dla nas inwestycji.

Ranking został opracowany przez miesięcznik Builder we współpracy z PwC Polska i Dun&Bradstreet i ma wzmacniać zaufanie do branży budowlanej.

Badaniu poddano 300 firm, a ich oceny dokonano w oparciu o dane zawarte w publikowanych sprawozdaniach finansowych.

Zakończyliśmy największą w historii rozbudowę naszych zakładów w Wielogłowach o nowe hale produkcyjne, biurowiec oraz nowy system logistyczny, co pozwoliło na znaczące zwiększenie zdolności produkcyjnych.

Czytaj więcej!

Przedsiębiorstwa budowlane na potrzeby rankingu zostały podzielone na 3 segmenty – deweloperzy, generalni wykonawcy i producenci materiałów budowlanych oraz wykończeniowych.

Badaniu podlegają finanse łącznie 300 firm zawarte w ogólnodostępnych sprawozdaniach finansowych.

Dzięki Rankingowi poznamy największe firmy budowlane oraz liderów w poszczególnych sektorach w zakresie rentowności, wielkości aktywów i przychodów.

Trzecia edycja zawiera także porównanie z poprzednią tj. pokazuje kto awansował, kto utrzymał a kto nie obronił swojej pozycji.

Pierwsza część Rankingu zawierająca firmy generalnego wykonawstwa ukazała się w numerze grudniowym 2021 r. magazynu Builder, a trzecia z największymi firmami deweloperskimi zostanie przedstawiona w lutym 2022 r.

Okna dla Twojego domu w wyjątkowej ofercie!

Celem projektu jest zwiększenie transparentności branży budowlanej w Polsce i wzmocnienie zaufania do firm budowlanych poprzez publikację pełnego, wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży.