Wraz z upływem lat okna tracą swoją szczelność, co powoduje liczne problemy. Jednym z nich jest wzrost wydatków na ogrzewanie, które w przypadku nieszczelnych okien mogą przekroczyć nasze możliwości finansowe. Co więcej, nieszczelne okna zwiększają ryzyko rozwoju szkodliwej pleśni i grzybów w pomieszczeniach mieszkalnych. Wyjaśniamy, jak przebiega wymiana okien w domu.

Wymiana okien – na co trzeba się przygotować?

Wymiana okien może wydawać się wyjątkowo trudnym zadaniem. W rzeczywistości okazuje się znacznie mniej problematyczna, jednak musimy dobrze przygotować się do remontu. Przede wszystkim bardzo ważne jest prawidłowe dokonanie pomiarów, które należy zlecić specjalistom. Dzięki temu nie popełnimy błędów, które utrudnią i wydłużą prace remontowe.

Wymiana okien uwzględnia demontaż starej stolarki okiennej, właściwe przygotowanie otworów w murze do montażu nowych okien oraz ewentualne prace wyburzeniowe, gdy chcemy powiększyć okno lub prace murarskie, kiedy decydujemy się zmniejszyć otwory okienne. Te etapy są najbardziej problematyczne, jednak czasami nie sposób ich uniknąć. Sam montaż nowych okien jest szybki i nie wiąże się z wielkimi problemami, o ile zdecydujemy się na współpracę z odpowiednią ekipą fachowców. Zanim zaczniemy korzystać z nowych okien, muszą one zostać właściwie zamocowane i zaizolowane. W tym celu stosuje się specjalne kotwy oraz piankę do okien. Po montażu okien niezbędne jest wykonanie szpalet, które pozwolą przywrócić elewacji estetyczny wygląd. Niewielkie poprawki mogą być niezbędne także wewnątrz budynku. Najczęściej wnęki okienne wymagają jedynie kosmetycznych poprawek powłoki malarskiej, jednak wiele w tym przypadku zależy od sposobu demontażu starych okien. Wymiana okien w domu ma więcej zalet niż wad i choć bywa nieco uciążliwa, bo musimy zmagać się z bałaganem, to naprawdę się opłaca. Nowe okna gwarantują komfort termiczny, pomagają odgrodzić się od uciążliwych odgłosów z zewnątrz, a także mają realny wpływ na to, ile płacimy za ogrzewanie, więc nie warto czekać z niezbędnym remontem. Oferujemy niezawodne okna aluminiowe i okna PCV, które można dopasować do indywidualnych oczekiwań, zyskując gwarancję wieloletniego użytkowania, komfort termiczny oraz poczucie bezpieczeństwa. Zapewniamy Państwu możliwość wyboru spośród nowoczesnych i estetycznych rozwiązań, które doskonale współgrają z każdym stylem architektonicznym.