Nowe domy muszą spełniać określone standardy, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko, zaoszczędzić koszty energii i zapewnić komfort cieplny. Ale co ze starszymi budynkami?

Trzeba je zmodernizować, aby spełniały nowoczesne wymagania dotyczące efektywności energetycznej, zwłaszcza przy dzisiejszych wysokich cenach energii.

Odpowiedzią na te pytania jest termomodernizacja, czyli inwestycja, która przyniesie nam korzyści na długie lata. Choć wymaga nakładów finansowych i wiedzy, to odpowiednio zaplanowane i wykonane prace mogą być wsparte dotacjami, takimi jak program „Czyste powietrze”, w ramach którego na modernizację najbardziej newralgicznych elementów budynku można otrzymać nawet 135 000 zł.

Przewiduje się, że koszty energii elektrycznej, zwłaszcza pochodzącej z węgla, będą w przyszłości rosły.

Właściciele domów mogą zaoszczędzić na wydatkach na ogrzewanie i prąd, wybierając odpowiednią stolarkę. Zagwarantuje to nie tylko oszczędność kosztów, ale także zapewni większą niezależność energetyczną podczas nagłych wzrostów cen. Wybierając odpowiednie produkty, właściciele domów mogą zaoszczędzić pieniądze już na początku procesu zakupu.

Korzyści z posiadania prawidłowo uszczelnionej stolarki mogą nie być od razu zauważalne

Korzyści z posiadania prawidłowo uszczelnionej stolarki mogą nie być od razu zauważalne, ale odgrywają znaczącą rolę w naszym codziennym komforcie. Choć dobry projekt jest ważny, to tak naprawdę to izolacja termiczna decyduje o cieple naszych domów zimą i chłodzie latem.

Produkty marki WIŚNIOWSKI zapewniają zarówno estetykę, jak i wysoką wydajność, spełniając standardy programu „Czyste Powietrze”. Aby ubiegać się o dofinansowanie, klienci mogą skorzystać z Internetu, odwiedzić Urząd Gminy lub sięgnąć po fachową pomoc w punktach sprzedaży WIŚNIOWSKI.

Zasady programu czyste powietrze

Okna zajmują największą powierzchnie

Jeśli zależy Ci na poprawie izolacji termicznej Twojego domu, warto pamiętać, że okna zajmują największą powierzchnię ścian. Choć bramy garażowe są istotnym elementem stolarki, to odpowiednie okna mogą zagwarantować pełną ochronę termiczną.

Firma WIŚNIOWSKI oferuje ciepłe okna spełniające ten wymóg, w tym okna PVC Primo 82 i Primo 76 oraz linię DEVELO, które kwalifikują się do dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze”. Dzięki współczynnikowi U zaczynającemu się już od 0,69 W/(m2-K), okna PVC firmy WIŚNIOWSKI są doskonałym wyborem w zakresie izolacji termicznej.

Warto zauważyć, że przez okna może uciekać nawet 25% ciepła z domu, dlatego tak ważny jest rozsądny wybór i zatrudnienie przeszkolonych monterów do profesjonalnego montażu.

Bartłomiej Burdelak

  • Doradca Techniczno-Handlowy

  • 603 398 757

Rafał Burdelak

  • Doradca Techniczno-Handlowy

  • 516 289 710
Raty zero procent.