Jaki powinien być odpowiedni cennik okien pcv w Lublinie? Na lokalnym rynku istnieje kilka znaczących firm ze stolarką okienną. Często są to przedstawicielstwa dużych polskich fabryk. Ceny okien są zróżnicowane i warto przyjrzeć się temu bliżej, aby dobrze wybrać swoje okna.

Jak wycenić okna?

Wycena okien dokonywana jest na podstawie projektu lub wymiarów podanych przez klienta. Najlepiej podjechać do salonu i na miejscu dokonać wyceny okien, da nam to jasny podgląd co kupujemy. To nie te czasy, gdzie okno miało się tylko otwierać i zamykać.

Dlaczego ceny okien rosną?

Na ceny okien wpływają ceny surowców wymaganych do produkcji okna. Montaż i zastosowane elementy mocujące, także wpływają na wartość całego zamówienia. Obecnie możemy zaobserwować realny wzrost cen o ok 15…20% r/r.

Jaka jest cena wymiany okna?

Wymiana okna wiąże się z dodatkowymi pracami co wpływa znacząco na wartość całego zamówienia. Demontaż starego okna jest z reguły czasochłonny i może to być powód aby doliczyć dodatkowe koszta. Po zamontowaniu okna stosuje się obróbki tynkarskie, które podlegają dodatkowej opłacie.

Cennik okien pcv kalkulator

Cennik okien kalkulator:

Poniższa tabela przedstawia przybliżoną cenę okien w Lublinie z podziałem na wymiar. Podane wymiary dla okien standardowych. W dobrych dużych firmach dostaniecie wycenę dla podanych wartości w milimetrach, po prostu fabryki robią okna na wymiar podany przez inwestora.

Wymiar okna szer – wys.: Cena minimalna: Cena maksymalna:
565 mm – 535 mm 500 zł 900 zł
565 mm – 1135 mm 600 zł 1100 zł
1165 mm – 1155 mm 900 zł 1500 zł
1465 mm – 1435 mm 800 zł 1900 zł
856 mm – 2095 mm 700 zł 2500 zł
1765 mm – 2165 mm 1200 zł 3900 zł

Dlaczego cennik okien jest inny w różnych sklepach?

Producenci okien stosują różne komponenty do budowy okna. Cena okna to suma zastosowanych elementów, które wpływają na żywotność okna i długie działanie. Nie ma co ukrywać, że tanie okna zbudowane są z niskiej jakości PCV.

Zastosowanie dodatkowo bardzo cienkiego wzmocnienia czyni okna tanimi i przede wszystkim wpłynie na żywotność okna. Jeżeli spotkałeś się z droższą wycena, sprawdź jakie są komponenty okna i jego parametry. W większości wypadków masz wycenione lepsze okna.

Czy da się wycenić okna w metrach kwadratowych?

Jest to częste pytanie przy pierwszym kontakcie telefonicznym z firmą sprzedającą okna w Lublinie. Stosując powyższą tabele lub gotową ofertę, można wyliczyć średnią cenę metra kwadratowego okna. Taka wycena będzie miarodajna, jeżeli każde okno będzie miało identyczne parametry.

Jaki cennik okien z obróbkami?

Jeżeli już zdecydujemy się na wymianę okna, musimy się liczyć, że za obróbkę okna będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Standardowa obróbka nie wymaga dopłat do cennika. Dodatkowo płatna będzie np. obróbka płytą G-K lub dodatkowymi płytkami. Wycena montażu z obróbkami wymaga indywidualnych konsultacji i wizyty w lokalu. Zawsze warto dopytać o szczegóły w salonie firmy.

Cena okien do mieszkania w bloku.

Mieszkanie w bloku zazwyczaj ma kilka okien plus balkon, co nie jest inwestycją zbyt kosztowną. Przeważnie, stosowane są okna białe z pakietem dwuszybowym. Takie rozwiązanie jest już wystarczające aby cieszyć się ciepłem w mieszkaniu. W tym wypadku można stosować tabele okien typowych, ponieważ są to przybliżone wymiary okien.

Jaki będzie cennik okien do domu jednorodzinnego?

Jaki będzie cennik okien do domu jednorodzinnego?

Okna do domu jednorodzinnego, to zazwyczaj kilkanaście sztuk. Najważniejszym parametrem do cennika okien będą okna balkonowe lub tarasowe.

Okna balkonowe będą w niższej cenie, a duże drzwi tarasowe typu przesuwne HST w wyższej. Do środkowej półki można zaliczyć okna przesuwne PSK, które mają tańsze w produkcji okucia.

Okna białe czy w kolorze?

Kolor okien białych, to przeważnie czyste gładkie PCV. Cena okna białego będzie mniejsza niż okna w okleinie drewnopodobnej, tak często stosowanej w domach jednorodzinnych.

Cennik okien typowych.

Okna typowe, od lat stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Jakiś czas temu, stosowało się tylko okna typowe. Ten termin i tego typu okna od dawna nie są stosowane w dużych firmach. Firma, która sprzedaje okna powinna wykonać swój pomiar otworu pod nowe okna.

Będzie to wtedy jasny obraz potrzebnych wymiarów okien. Jeżeli zastosujesz okna typowe, może się okazać że luzy montażowe mogę nie spełniać standardów.

Ile zapłacę za okna trzyszybowe?

Okna trzyszybowe, to okna z szerszym pakietem szybowym. Oczywiście doliczona zostanie dodatkowa opłata za szerszy pakiet. Przy wyborze okien trzyszybowych, warto pomyśleć też nad szerszymi ramami. Ze względu na parametry energooszczędności, okna trzyszybowe już są standardem w nowych domach.

Stałe okna typu Fix, ile kosztują?

Stałe okna typu Fix, ile kosztują?

Stałe okna Fix nie posiadają okucia, przez co są oknami tańszymi. W budownictwie mieszkaniowym takie okna są rzadko spotykane, ponieważ zalecane są okna otwierane. Stałe okna Fix można spotkać w nowych domach jednorodzinnych, które są świetnym uzupełnieniem jako doświetla do okien lub drzwi otwieranych.

Czy okna z roletami będą dużo droższe?

Tak. Rolety w kolorze biały ze sterowaniem ręcznym, będą najtańszym rozwiązaniem. Cena okien z roletami rośnie, gdy wybierzemy pancerz w kolorze i napęd  elektryczny i sterowanie przyciskiem. Najdroższym rozwiązaniem są rolety ze sterowaniem elektrycznym za pomocą pilota.

Ile kosztują okna antywłamaniowe?

Okna antywłamaniowe posiadają specjalne zabezpieczenia. Koszt wzrasta z powodu zastosowania specjalnej szyby P2 lub P4, która posiada odporną na rozdarcia folię. Okno antywłamaniowe, to także specjalne zaczepy okucia.

Dodatkową opłatę zapłacimy za specjalną klamkę odporna na wyłamanie lub przewiercenie. Cena okna też wzrośnie, jeżeli zastosowane będą specjalne szyby wklejane w skrzydła.

Podsumowując cennik okien pcv nie jest tak bardzo jednoznaczny. Ceny różnią się od siebie w zależności od zastosowanego profilu, szyby czy okucia.

Podjedź do salonu z oknami z wymiarami lub projektem. Na miejscu zobaczysz swoje przyszłe okna i dowiesz się za co płacisz.

Drożeją elementy do produkcji okien.

  • stal
  • szyby
  • pcv

Taniej już nie będzie!

Na rynku w Lublinie jest sporo firm oferujących okna. Od małych firm po duże przedstawicielstwa fabryk stolarki okiennej. Każdy ma inne jakościowo elementy do produkcji okien.

Może się uda w małych firmach, które mają cenniki okien typowych. Duże salony fabryczne przyjmują zamówienie z dokładnością jednego milimetra. Jest to ważne w do przeprowadzenia prawidłowego montażu.

Obróbki to zazwyczaj dopłata do zwykłego montażu. Ustal w salonie z doradcą szczegóły, czego oczekujesz od montażu  i wartość dopłaty.

Dom jednorodzinny to przeważnie duże okna. Istotnym parametrem będzie wielkość okien balkonowych i tarasowych. Najtańsze będą okna balkonowe otwierane na oścież, natomiast najdroższe okna przesuwne HST.

Okna typowe już raczej nie są spotykane. Fabryki wykonują okna pod wymiar od klienta lub pomiar specjalisty

Okna z pakietem trzyszybowym dostępne są za dopłatą. Dodatkowo może się okazać że trzeba wybrać okna z szerszą ramą. Rozważ to, aby mieś ciepłe i szczelne okna.

Tak. Rolety to osobny temat. Przy domu jednorodzinnym jest to ok. 40…60% wartości okien. Dodatkowo zyskujesz kolejną barierę przed zimnem, ponieważ zyskasz na ogrzewaniu. Podczas lata, rolety uchronią Twoja rodzinę przed palącym słońcem. Jeżeli nie interesuję Cię zakup dla całego domu, zastanów się czy nie warto zakupić rolet do dużych okien od strony południowej.

Dopłata do okien antywłamaniowych podyktowana jest:

  • grubszą szybą
  • grubszym pakietem szybowym
  • mocną folią między szybami
  • dodatkowymi zaczepami
  • mocniejszą klamką