Wybór i zakup okien przed zimą

Zima to bardzo niskie temperatury. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup okien przed zimą, zobacz jakie elementy wpływają na energooszczędność okna. Aby stolarka okienna kwalifikowała się do programu Czyste Powietrze, powinna spełniać wysokie normy izolacji termicznej.

Wartość współczynnika przenikania ciepła (Uw) musi wynosić maksymalnie 0,9 W/m2K.

Parametry ciepłym okien

Parametry ciepłych ram

Bardzo ważnym elementem w budowie okna jest jego rama. Przy wyborze okien zwróć uwagę na szerokość profilu. Okna energooszczędne powinny mieć minimum 70mm szerokości ramy (nasze okna mają 82mm). Kolejnym decydującym parametrem jest ilość komór. Dzisiejsze ciepłe okna posiadają minimum 7 komór. 

Dodatkową ważną właściwością jest grubość ścianki profilu. Najwyższa półka okien, to profile w klasie „A”, czyli grubość ścianki zewnętrznej nie może być mniejsza niż 2,8mm. Nasze profile mają ścianki o grubości 3mm. Poniżej zobacz film o jakości KLASY A.

KLASA A – Profile najwyższej jakości

Najcieplejsze szyby w oknach

Kolejnym elementem wpływającym na energooszczędność okien, są pakiety szybowe. Dzisiaj w ciepłych oknach, stosowane są już tylko pakiety z trzema szybami. Dla bardziej wymagających budynków, stosuje się pakiety z czterema szybami.

Między szybami stosowane są ramki dystansowe, które powinny mieć 16mm. Zwiększa to komorę wypełnioną szlachetnym gazem. Pakiety szybowe wypełnione są gazem argonem. Dla jeszcze lepszych parametrów stosuje się gaz krypton.

Warto też podkreślić, że im więcej szyby (większe okna), tym cały produkt jest cieplejszy. Szyba jest najcieplejszym elementem okna. Duże okna stałe w ramie, będą cieplejsze niż małe okno otwierane.

Czytaj także: Jak ozdobić okna na Boże Narodzenie?

Również szprosy w pakiecie szybowym potrafią pogorszyć współczynnik dla całego okna. Nie są to duże wartości, ale warto na to zwrócić uwagę przy wymaganych do programu „Czyste powietrze”.

Budowa szyby dwukomorowej.

Szyba zespolona dwukomorowa Pilkington

Na końcu mamy montaż okien. Wybierz sprawdzoną ekipę i montaż trójwarstwowy (ciepły montaż). Nawet najlepszej jakości okna nie zapewniają właściwej ochrony jeśli nie zostaną odpowiednio zamontowane. 

Innowacyjne Rozwiązanie WINS
Montaż okien Intermo Rozkopaczew

Montaż trójwarstwowy, ciepły montaż z ciepłymi parapetami.

Bartłomiej Burdelak

  • Doradca Techniczno-Handlowy

  • 603 398 757

Rafał Burdelak

  • Doradca Techniczno-Handlowy

  • 502 614 664

Raty zero procent.